top of page
Frame 24.png

Przed pierwszą konsultacją

 • Od czego zależy cena konsultacji? Co się w niej zawiera?
  Na podstawie wstępnego wywiadu telefonicznego określam przedział cenowy danej konsultacji. Jednak finalną kwotę przedstawiam na koniec spotkania, ponieważ jest ona zależna od skomplikowania problemu. Nigdy jednak nie będzie wyższa niż podana podczas rozmowy. Pierwsza konsultacja stacjonarna lub online: od 300 zł (jeden kot), od 350 zł (dwa koty), od 400 zł (trzy i więcej) W cenie: 2h konsultacji stacjonarnie lub online wysłanie zaleceń w mailu (zazwyczaj do 3 dni roboczych) kontakt w celu doprecyzowania zaleceń (30 min rozmowy telefonicznej) podstawową konsultację żywieniową Zasady konsultacji: opiekunowie zobowiązują się wprowadzić zalecenia w ciągu dwóch tygodni od otrzymania ich na maila przesyłanie przez opiekunów aktualizacji z postępów w terapii - min. 2 razy w ciągu 2 tyg. jeśli zalecenia nie zostaną wdrożone w umówionym czasie kolejna konsultacja jest liczona tak jak pierwsza Konsultacja sprawdzająca/kontynuacja terapii: 170 zł Jak wygląda? zależnie od przypadku po 1-2 tygodnia od wdrożenia zaleceń - określam indywidualnie czy będzie to spotkanie stacjonarnie czy online czas trwania do 1 h przesłanie modyfikacji zaleceń/podsumowania po terapii Kolejna konsultacja: od 250 zł (jeden kot), od 300 zł (dwa koty), od 350 zł (trzy i więcej) Kiedy konsultacja jest traktowana jako kolejna? Jeśli pojawi się nowy problem do rozwiązania u tych samych kotów/kota (np. pojawienie się posikiwania do poprzedniego problemu, ale będące wynikiem pierwotnego problemu) Jeśli rozwijamy bardziej temat z pierwszej konsultacji (np. szczegółowe zalecenia dietetyczne, plan treningowy itd.) Jeśli problem powróci w ciągu 6 miesięcy od jego rozwiązania
 • Jak przebiega konsultacja? Ile trwa?
  Jako koci behawiorysta mam ustalony plan i każda konsultacja składa się z kilku etapów. Pierwszym jest zawsze rozmowa telefoniczna lub wymiana maili, pozwalająca na wstępne zorientowanie się w problemie i dająca mi możliwość przygotowania się przed właściwą częścią konsultacji. Jeśli jest to standardowa konsultacja spotykam się z opiekunami w miejscu, w którym przebywa kot. Wtedy obserwuję zwierzę w jego otoczeniu, przyglądam się jak zorganizowana jest przestrzeń, jakie i gdzie znajdują się kocie zasoby. W tym czasie prowadzę również pogłębiony wywiad z opiekunami - pozwoli mi on lepiej poznać kota i zagłebić się w jego problem. Jest to jedno z najważniejszych źródeł informacji, niezbędnych do postawienia diagnozy i dobrania odpowiedniej terapii. W tym czasie mogę również zrobić kilka zdjęć lub nagrać filmiki, dzięki którym będę mogła później odświeżyć sobie pamięć lub nakierować na elementy, na które nie zwróciłam uwagi podczas wizyty. Oczywiście zawsze spytam o Twoją zgodę. W przypadku konsultacji online, proszę opiekunów o wirtualną wycieczkę po mieszkaniu/domu, aby móc przyjrzeć się otoczeniu kota. W tym wypadku konsultacja opiera się w głównej mierze na rozmowie z opiekunami i analizie zdjęć oraz filmików, które przesyłają mi przed konsultacją lub pokazują w trakcie. Jest to niezbędne, aby móc zaobserwować zachowanie zwierzęcia. Zależnie od przypadku konsultacje trwają ok. 2 godzin, czasem ten czas może się wydłużyć.
 • Jak przygotować się do konsultacji?
  Trzeba być przygotowanym, że będę zadawała bardzo dużo pytań :) Nie tylko o kota, ale też o jego otoczenie. Przed ważne jest przygotowanie wyników ostatnich badań - jeśli są starsze niż 1 do 3 miesięcy (zależy od przypadku), należy je wykonać przed konsultacją. Minimum jakie musi być zrobione to: badania krwi (morfologia, biochemia, jonogram), badania moczu (ogólne, posiew i osad) oraz badanie kału o ile zwierzę nie było niedawno odrobaczane. W przypadku załatwiania się poza kuwetą, problemów z agresją i socjalizacją warunkiem koniecznym do umówienia wizyty jest wykonanie badań. Będę również pytała czym kot jest żywiony, jakie ma przyzwyczajenia/upodobania względem miejsc do zabawy i odpoczynku. Jak i czym lubi się bawić. Jaka jest jego aktywność i w jakich porach. Zapytam o przeszłość kota (skąd został wzięty, w jakim wieku, czy ma/miał rodzeństwo) i wszystkie potencjalnie traumatyczne/stresujące przeżycia, które mogły mieć wpływ na jego obecne zachowania. Jeśli kot był wzięty z hodowli dopytam o to jaka to hodowla i jakie panowały tam warunki. Dokładnie spytam o relacje kota z innymi domownikami - zwierzęcymi i ludzkimi. Jeśli będzie taka możliwość również obejrzę kota oceniając jego sylwetkę i sierść, zajrzę do uszu, zębów i przyjrzę się oczom. Im więcej informacji opiekunowie przekażą mi podczas wizyty tym pełniejszy obraz zwierzęcia będę miała i tym trafniejszą analizę będę mogła przeprowadzić, co przekłada się na skuteczniejszą terapię.
 • Co się dzieje po konsultacji?
  Uzbrojona w komplet informacji zagłębiam się w koci problem i przygotowuję zalecenia do wdrożenia, które przesyłam w formie wiadomości email do 3 dni roboczych po konsultacji. Warunkiem powodzenia terapii jest dokładne zastosowanie się do zaleceń. Na życzenie przygotowuję szczegółowy raport z konsultacji. Zawiera on opis przypadku, analizę problemu oraz możliwe przyczyny, zalecenia, rokowania powodzenia terapii oraz podsumowanie. Taką analizę przesyłam opiekunowi na maila w pliku pdf. Jest to usługa dodatkowo płatna 100 zł. Zależnie od skomplikowania przypadku na raport przesyłam w ciągu 7 do 14 dni roboczych.
 • Czy możliwa jest konsultacja więcej niż jednego kota podczas tej samej wizyty?
  Tak. Podczas wizyty zwracam uwagę nie tylko na zwierzę, którego konsultacja ma dotyczyć, ale również na jego towarzyszy. Jest to nieuniknione szczególnie w problemach socjalizacyjnych, z agresją, problemami kuwetowymi, stresem ponieważ nie działają one w oderwaniu od otoczenia. Inne koty w domu i relacje między nimi często mogą stanowić istotę zaburzenia. Jeśli jednak w trakcie wizyty okaże się, że również inny kot wymaga oddzielnej terapii, wtedy cena i dalsze postępowanie ustalamy indywidualnie.

Napisz do mnie

 paula.od.kotow@gmail.com  |  Tel: 665-762-153

Dziękuję za wiadomość!

Na konsultacje umawiam z tygodniowym wyprzedzeniem. W nagłych przypadkach możliwość wizyty następnego dnia.

Na maile odpowiadam w ciągu maksymalnie 48 godzin. W pilnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

Jako behawiorystka pracuję na terenie Poznania oraz okolic. Możliwa konsultacja online.

W trakcie wizyty zachowuję wszelkie standardy bezpieczeństwa i higieny. 

bottom of page